Charakterystyka suchego lodu

Suchy lód (Carboglace®) to dwutlenek węgla CO 2 w postaci stałej, który uzyskiwany jest poprzez rozprężanie ciekłego CO 2 pod ciśnieniem atmosferycznym. Poprzez ściskanie i rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla uzyskiwany jest śnieg. Śnieg składający się z dwutlenku węgla ubijany jest w wysokociśnieniowych prasach hydraulicznych lub wytłaczarkach, co pozwala uzyskać bloki, plastry lub granulat suchego lodu o gramaturze 3 mm oraz 16 mm. Suchy lód jest całkowicie naturalnym produktem. Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C.  najczęściej sprzedawany i zamawiany jest suchy lód fi 16 mm. Sklep suchego lodu firmy Dry Ice Zone dostarcza granulat suchego lodu fi 16 mm kurierem w całym kraju. Dostawa realizowana jest w 24 h.


Wybierz on-line Swój zestaw suchego lodu


  ...
...
4 kg
    7 kg
    10 kg
    12 kg
...
...

...
...
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg
...


Dysponujemy zestawami specjalnymi suchego lodu, które posiadają grubsze ścianki opakowania styropianowego (60 mm). W tak bezpiecznych opakowaniach zachodzi mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Grubsze ścianki opakowania gwarantują bezpieczniejsze dostawy.

  


20 kg
     25 kg


Charakterystyka suchego lodu

Suchy lód jest zestalonym dwutlenkiem węgla o temperaturze -78,5°C. Ze względu na swoje właściwości posiada on liczne zastosowania. Jego głównym atrybutem jest sublimacja, czyli bezpośrednie przejście z fazy stałej w gazową z pominięciem fazy ciekłej. Suchy lód wykorzystywany jest między innymi w chłodnictwie, laboratoriach, cateringu, transporcie. Transport w suchym lodzie jest codziennością. Dzięki właściwościom suchego lodu wykorzystywany jest do transportu artykułów spożywczych, materiału biologicznego, próbek krwi, tkanek. Wykorzystywany jest wszędzie tam gdzie podczas transportu należy utrzymać niską temperaturę. Ze względu na to że suchy lód produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla nie rozpuszcza się jak tradycyjny lód a zamienia się ponownie w dwutlenek węgla. Proces ten znany jest jako "sublimacja suchego lodu"


Charakterystyka zestalonego dwutlenku węgla

 • produkt naturalny
 • przyjazny dla środowiska
 • sublimacja w gaz bez pozostałości
 • brak kosztów inwestycyjnych
 • brak kosztów związanych z energią elektryczną
 • temperatura suchego lodu -78,5 °C
 • bezzapachowy
 • dwukrotnie wyższa efektywność chłodzenia w porównaniu do lodu wodnego
 • gęstość właściwa: 1,56 kg/dm3 – cięższy, niż powietrze, opada na podłoże
 • obojętny smak
 • niepalny
 • nietoksyczny


Suchy lód coraz częściej wykorzystywany jest do efektów specjalnych w fotografii, filmie, teatrze lub podczas koncertów. Cieszy się ogromną popularnością na imprezach domowych, weselach lub imprezach masowych. Nie tylko do efektów specjalne ale również do chłodzenia napojów, potraw lub zabawy. Suchy lód w formie granulatu doskonale sprawdza się także na imprezach plenerowych, grillach czy piknikach. Coraz większe uznanie w Polsce zdobywa granulat suchego lodu który wykorzystywany jest w procesie czyszczenia (czyszczenie suchym lodem).


Granulat suchego lodu fi 16 mmnullGranulat suchego lodu fi16, jak sama nazwa wskazuje posiada 16 mm średnicy. Granulat suchego lodu powstaje w takim samym procesie technologicznym niemniej jednak w ostatniej fazie produkcji jest prasowany do postaci długich i grubych nitek suchego lodu. Granulat suchego lodu fi16 wykorzystywany jest obecnie do transportu mrożonek lub produktów mrożonych. Jest niezastąpionym czynnikiem chłodzącym w transporcie produktów spożywczych w stanie głębokiego zamrożenia. Obecnie zastępuje płaty oraz bloki suchego lodu. Granulat suchego lodu fi16 wykorzystywany jest również przez producentów żywności, zakłady produkcyjne, laboratoria, huty metali, firmy cateringowe. Używany jest także w branży filmowe do efektów specjalnych które tak często widzimy oglądając filmy. Stosowany jest przez firmy cateringowe do schładzania gotowych dan i podtrzymywaniu ich świeżości. W domu granulat suchego lodu fi 16 mm wykorzystywany jest do dań, deserów, lodów. Owocowych sorbetów i wielu innych smakowitości. Obecnie granulat suchego lodu fi 16mm jest najczęściej wykorzystywaną postacią zestalonego dwutlenku węgla. Dzięki swoim właściwościom granulat fi 16 mm zastępuje bloki i płaty, które do tej pory były wykorzystywane podczas transportu. Granulat suchego lodu wykorzystywany jest głównie wśród odbiorców takich jak producenci żywności, firmy transportowe, zakłady produkcyjne, huty metali oraz laboratoria.


Granulat suchego lodu fi 3 mmnullGranulat suchego lodu fi 3 suchego lodu posiada średnicę 3 mm. Wizualnie granulat porównać można do ziarenek ryżu. Stosowany jest głównie przez producentów żywności w procesie mielenia mięs, przypraw oraz wyrabiania ciasta. Ze względu na szybką sublimację oraz wielkość granulatu wykorzystywany jest do czyszczenia suchym lodem maszyn i urządzeń technicznych.


Mini bloki suchego lodunullMini bloki suchego lodu o ciężarze 3 kg posiadają wymiary około 210 x 125 x 75 mm. Są one wykorzystywane głównie w transporcie lotniczym do kontenerów chłodniczych oraz podczas badań laboratoryjnych. Bloki suchego lodu sublimują wolniej niż granulat fi 3 mm.


Plastry suchego lodunullPlastry suchego lodu o ciężarze 1 kg umieszczane są w folii perforowanej, co ułatwia ich pakowanie i układanie. Wymiary plastra suchego lodu: 210 x 125 x 25 mm. Plastry suchego lodu wykorzystywane są przede wszystkim przez firmy cateringowe oraz dostawców żywności. Plastry suchego lodu stosowane jako chłodziwo do wózków cateringowych z żywnością w samolotach.