Sylwester z suchym lodem

Opublikowano 02 listopada 2019 w dziale Imprezy

Sylwester to dzień radosny, wypełniony zabawą w gronie najbliższych, w której trakcie można wykorzystać suchy lód do różnych celów. Niektórzy podczas Sylwestra bawią się w parach na organizowanych w tym dniu balach, mniejszych lub większych potańcówkach. W tym dniu żegnamy stary rok i z nadzieją wkraczamy w Nowy Rok, który kojarzy się z noworodkiem zawiniętym w pieluchy. W trakcie następnego roku „bobasek” dorasta stajać się z biegiem czasu dorosłym a z czasem starcem. Dlatego mówimy, że w Sylwestra żegnamy „Stary Rok” z nadzieją, że to właśnie w tym spełnimy swoje marzenia. Rozpoczniemy nowe przedsięwzięcia i będzie nam lepiej i łatwiej niż w poprzednim. Nie można się zatem dziwić, że w trakcie Sylwestra staramy się dobrze zabawić. Niektórzy nawet twierdzą, że w zależności od tego, jak będziemy się bawić na Sylwestra, tak będzie wyglądał cały rok. Nie wiemy ile w tym prawdy, niemniej jednak możemy potwierdzić, że pojawiające się w trakcie imprezy organizowanej w domu atrakcje wykorzystujące suchy lód mogą być ciekawe. Czasami nawet zaskakujące a nade wszystko stymulujące do wspólnej zabawy.

Sylwester z suchym lodem

Jak wykorzystać suchy lód na Sylwestra


Domeną suchego lodu jest sublimacja, czyli zamiana ciała stałego w gaz, z którego został wykonany. Suchy lód przekształcając się w dwutlenek węgla, widoczny jest pod postacią atrakcyjnego ciężkiego białego dymu. Biały dymek w trakcie zabawy Sylwestrowej może wydobywać się ze szklanego naczynia, który zostanie postawiony na stół, drinków lub będzie on puszczany pomiędzy tańczące pary podczas potańcówki. Ciężki dym ścieląc się przy podłodze, poruszany jest przez tańczące rytmicznie pary. Wygląda przy tym, jakby był żywy. Przemieszcza się z miejsca na miejsce, a gdy zostanie jeszcze oświetlony światłem punktowym o różnych barwach, nadaje każdej imprezie odpowiedniego blasku. Z pewnością nikt z zaproszonych gości czegoś takiego się nie spodziewa, ponieważ podobne efekty specjalne są serwowane na większych imprezach, dyskotekach lub weselach. W trakcie wykonywania Pierwszego Tańca przez Młodą Parę również wykorzystywany jest suchy lód do ciężkiego dymu, tak samo, jak w trakcie telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami” Kupując suchy lód, można wykorzystać jego właściwości do podkreślenia ważnego dla ciebie wydarzenia: urodziny, imieniny, osiemnastka lub inną imprezę tematyczną organizowaną w domu. Jedną z nich są Andrzejki lub zdobywają coraz większą popularność wśród młodzieży impreza na Halloween.


Do czego można wykorzystać suchy lód w trakcie zabawy Sylwestrowej?


Tak jak już wspomnieliśmy na samym początku, suchy lód można wykorzystać na imprezie Sylwestrowej do tworzenia ciekawych efektów specjalnych. Wybraliśmy dla Was cztery najprostsze do wykonania możliwości, które z powodzeniem można wykorzystać podczas imprezy organizowanej w domu.


null


  • Dymiące drinki na Sylwestra. Dymiące drinki są bardzo łatwe do wykonania, dlatego nie może ich zabraknąć podczas każdej imprezy Sylwestrowej. Dla osób, które stronią od alkoholu, można zaserwować dymiące napoje bezalkoholowe => drinki z suchym lodem na Sylwestra.
  • Dymiący gejzer na stół z przekąskami. Biały gęsty dym wydobywający się z naczynia na stół z przekąskami równie ciekawie prezentuje się na każdej imprezie organizowanej w domu. Prostota wykonania oraz uzyskany w ten sposób bardzo ciekawy efekt zachęci z pewnością wielu z was, aby wykonać coś podobnego na imprezie Sylwestrowej => dymiący gejzer na Sylwestra.
  • Piramida dymiących kieliszków na Sylwestra wygląda bardzo ciekawie. Taką piramidę wykonaną z dymiących kieliszków szampana można spotkać bardzo często na weselach. Młoda Para wznosi kieliszkiem szampana swój pierwszy toast rozpoczynający uroczystości weselne. Takim samym dymiącym kieliszkiem szampana można wznieść toast o godzinie 00:00, życząc przybyłym gościom powodzenia w Nowym Roku => piramida kieliszków szampana.
  • Taniec w chmurach. Taniec w chmurach wykonywany przez Młodą Parę w trakcie wesela jest bardzo widowiskowy i podobny efekt ciężkiego dymu utrzymujący się przy podłodze, można wykonać samemu. Podobnie jak inne efekty specjalne z suchego lodu można je wykonać samemu, wykorzystując do tego celu dostępne w każdym domu narzędzia => taniec w chmurach na Sylwestra.
  • Środki bezpieczeństwa. Warto również przeczytać jakie środki bezpieczeństwa należy zachować podczas imprezy Sylwestrowej. Suchy lód jest bardzo zimny i posiada temperaturę -78,5°C. Nieodpowiednie obchodzenie się z suchym lodem może spowodować poparzenia naskórka dłoni lub poparzenie przełyku => środki bezpieczeństwa na Sylwestra.
  • Szwedzki Stół. Sylwester to nie tylko dobra zabawa i potańcówka. Potrzebne są również posiłki, które można podawać w przerwach lub zorganizować Stół Szwedzki. Na takim stole można również zorganizować żywe dekoracje z suchego lodu. Napisaliśmy jak to zrobić samemu => Dekoracja Szwedzkiego Stołu


Gdzie kupić suchy lód na Sylwestra


Po zapoznaniu się z możliwościami, jakie daje suchy lód w trakcie zabawy Sylwestrowej, z pewnością sporo osób zainteresuje się dostawą granulatu do domu. Prostota wykonania efektów specjalnych w trakcie Sylwestra oraz niska cena suchego lodu, która wynosi zaledwie 5,50 złotych jest tym czego, potrzebuje każdy organizator domowej imprezy. Zapewnienie gościom odpowiedniej rozrywki jest podstawą, aby później było o niej głośno. Goście będą wspominać przez lata, jak to doskonale się bawili w Nowy Rok u Ciebie. W tym momencie mamy dobrą wiadomość dla osób, które w domu będą organizowali Sylwestra. Suchy lód jest dostępny niemal od ręki. Nie trzeba wychodzić nawet z domu, ponieważ zostanie on dostarczony w określonej ilości pod drzwi domu. Suchy lód dostarczany jest kurierem w całym kraju.


Uwaga! Sylwester 2020 wypada z czwartku na piątek (31 grudnia na 1 stycznia). Ze względu na utrudnienia w dostawach paczek, prezentów itp. najkorzystniej jest zamówić suchy lód we wtorek na dostawę w środę. 31 grudnia suchy lód można również kupić w oddziale firmy Dry Ice Zone, która mieści się w Raszynie. Ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A w godzinach od 9:00 do 13:00.


Ile suchego lodu na Sylwestra


Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, możemy podpowiedzieć, że na mniejsze imprezy do 10 osób potrzebować Będziecie od 4 do 5 kg suchego lodu. Zważywszy na to, że w trakcie transportu dochodzi do strat w wyniku sublimacji suchego lodu, na małą imprezę sensownie jest zamówić zestaw wysyłkowy o zawartości 7 kg suchego lodu. Ze względu na to, że w 2019 roku Sylwester wypada z wtorku na środę, należy zarezerwować dostawę suchego lodu nieco wcześniej. Zamawiając suchy lód na imprezę Sylwestrową przez internet, można już w piątek wypełnić odpowiedni formularz i zaznaczyć w kalendarzu zamówienia wtorek jako dzień dostawy. Zważywszy na to, że dostawa kurierem suchego lodu realizowana jest w 24 h, przesyłka powinna dotrzeć na miejsce przeznaczenia o czasie.


null

Sylwester z suchym lodem na 20 osób. Na większą imprezę rzecz jasna potrzebna jest większa ilość suchego lodu. Zanim jednak złożycie zamówienie na zestaw wysyłkowy suchego lodu, należy dokładnie przemyśleć, do jakich celów zostanie on użyty. Gdyby suchy lód miał być użyty tylko do drinków z suchym lodem do 20 osób, wystarczy kupić tylko 3 kg granulatu. 3 kg suchego lodu to wystarczająca ilość aby dymiące drinki pojawiły się 3 lub 4 razy w trakcie imprezy. Ze względu na to ze suchy lód podlega procesowi sublimacji najkorzystniej jest kupić 4 kg suchego lodu bo do wieczora z pewnością zamieni się w dwutlenek węgla przynajmniej 1 kg granulatu. Organizując piramidę kieliszków szampana na toast Noworoczny, potrzeba jest więcej o 2 kg suchego lodu. Decydując się na dodatkowe efekty specjalne w formie dymiącego gejzera na stół z przekąskami potrzebujesz dodatkowo 1 do 2 kg granulatu suchego lodu. Organizując ciężki dym pojawiający się od czasu do czasu w trakcie potańcówki sensownie jest zamówić zestaw wysyłkowy o zawartości 10 kg suchego lodu. Jak widać, należy dobrze się zastanowić na co przeznaczysz granulat, zanim zamówisz zestaw suchego lodu na Sylwestra.