Systemy opakowań

Opublikowano 24 stycznia 2017 w dziale Opakowania

W ofercie e-sklepu znajdziesz systemy opakowań do transportu w suchym lodzie lub kontrolowanej temperaturze. Specjalistyczne opakowania, jakie posiadamy zapewniają zimny łańcuch dostaw w każdych warunkach klimatycznych. Dzięki nim transport w stałej, kontrolowanej temperaturze możliwy jest na krótkie i długie trasy z wykorzystaniem transportu drogowego lub lotniczego. W zależności od modelu opakowania są w stanie utrzymać kontrolowaną temperaturę od 24 do 240 godzin. Jednakowo w stanie schłodzonym, zamrożonym lub w stanie głębokiego zamrożenia.

Systemy opakowań

Opakowania jakie posiadamy w stałej ofercie e-sklepu wykorzystywane są do transportu w różnych warunkach. Dysponujemy opakowaniami do transportu w suchym lodzie (-78,5°C) oraz temperaturach: -20°C,  2-8°C, 15-25°C. Niektóre opakowania dostępne są od ręki a niektóre z nich dostępne w ciągu kilku-kilkunastu dni. Dysponujemy również popularnymi opakowaniami styropianowymi „styrobox”, które mają właściwości termoizolacyjne. 

Opakowania do transportu w suchym lodzie -78'5 °Cnull

W ofercie znajdującej się w e-sklepie przedstawiamy, gamę opakowań do transportu w suchym lodzie, które posiadają certyfikaty, walidacje, i są przeznaczone do transportu:

 • próbek medycznych
 • produktów farmaceutycznych

W ofercie znajdują się również standardowe opakowania do transportu żywności w suchym lodzie. Suchy lód posiadając temperaturę -78,5°C jest doskonałym chłodziwem używanym od dekad w transporcie produktów w stanie głębokiego zamrożenia. Opakowania, które znajdują się w ofercie, posiadają odpowiednio izolowane ścianki, dzięki czemu produkty medyczne lub żywność może być transportowana na długie dystanse. Opakowania do transportu w suchym lodzie, jakimi dysponujemy firmy Intelsius to:

Opakowania specjalistyczne dzięki swoim właściwościom izotermicznym zapewniają długotrwałą ochronę produktom zamrożonym od 24 do 240 godzin. Opakowania do transportu w suchym lodzie spełniają najwyższe standardy stawiane przez firmy farmaceutyczne oraz branżę spożywczą.


- Opakowania z serii PharmaTherm są przeznaczone do wielorazowego użytku. Opakowania do transportu posiadają specjalny system izolacyjny zapewniający skuteczną ochronę przewożonych produktów.

- Opakowania z serii BioTherm są opakowaniami jednorazowymi (zakładając, że transportowany jest w nich materiał biologiczny). Doskonale zabezpieczają transportowane produkty wymagające zamrożenia lub głębokiego mrożenia.


Opakowania do transportu w warunkach chłodniczych +/- 0 °C


null


Opakowania Styrobox przedstawione w ofercie to opakowania do transportu produktów chłodniczych nawet do 96 godzin. Czynnikiem chłodniczym w opakowaniach styrobox są specjalistyczne wkłady (żelpaki). Jest to specjalny żel, który po zamrożeniu lub schłodzeniu długo utrzymuje niską temperaturę. Opakowania styrobox, nie posiadają walidacji producenta, które określającą zakres oraz czas utrzymania danej temperatury. Opakowanie styrobox używane jest zarówno do transportu produktów mrożonych jak i ciepłych, a nawet gorących. Grube ścianki opakowania styrobox doskonale zabezpieczają przewożone produkty przed wpływem warunków atmosferycznych.


Opakowania do transportu w temperaturze od +2 do +8 °C


null

null

Systemy opakowań, które znajdują się w naszej ofercie są z powodzeniem stosowane w przewozie różnych typów produktów, w tym zestawów diagnostycznych, szczepionek, opakowań fiolek, pozytywnie spełniając swoje zadanie. Opakowania do transportu w kontrolowanej temperaturze od +2°C do +8°C dostępne są w różnych rozmiarach oraz możliwości utrzymania kontrolowanej temperatury. Systemy opakowań, które posiadamy w ofercie, pozwalają na znaczne obniżenie kosztów transportu, dopasowując idealne opakowanie do transportowanego produktu. Opakowania posiadają walidację i certyfikaty jakościowe. Posiadamy w ofercie opakowania firmy Pelibiothermal  Sherpa

Opakowania do transportu w kontrolowanej temperaturze +2°C do +8°C firmy Intelsius dzięki swoim technologicznym właściwościom zapewniają ochronę przewożonym produktom od 36 do 96 godzin. Zależy to w głównej mierze od systemu rozmieszczenia wkładów chłodzących oraz technologi zastosowanej do izolacji opakowania.  


Opakowania do transportu w temperaturze +15 +25 °C


null

Opakowania  PharmaTherm oraz Orca firmy Intelsius oraz Sherpa od Pelibiothermal to szeroka gama specjalistycznych opakowań przeznaczonych do wysyłek produktów wymagających kontrolowanej, schłodzonej temperatury w zakresie od 15 do 25 °C.

Najczęściej opakowania specjalistyczne używane są w takich sektorach jak:

 • Branża Farmaceutyczna
 • Branża Medyczna
 • Branża Weterynaryjna
 • Branża Spożywcza
 • Branża Gastronomiczna
 • Branża Kosmetyczna
 • Branża Budownictwa Chemicznego

Aby zapewnić bezpieczeństwo produktów transportowanych w systemach opakowań, firmy Intelsius przeprowadzono liczne testy w procesie walidacji i wytrzymałości. Wystawiając opakowania na działanie wysokich i niskich temperatur otoczenia, aby sprawdzić czy opakowania sprostają wszystkim wyzwaniom stawianym przez przyszłego nabywcę. Specjalistyczne opakowania firmy Intelsius posiadają walidacje, oraz certyfikaty jakościowe.

Dzięki swoim właściwościom izotermicznym opakowania zapewniają ochronę przewożonym produktom wrażliwym na wahania temperatur od 40 do 96 godzin. Każde opakowanie jest przystosowane do umieszczenia rejestratora temperatury, które można sobie w dowolny sposób zaprogramować.


Rejestratory temperatury


null

Rejestratory temperatury to urządzenia do monitorowania temperatury w trakcie transportu. Łączą najlepszą w branży wydajność i niezawodność tradycyjnych monitorów temperatur. Dzięki rejestratorom temperatury zostaje zachowana historia temperatury w całym procesie dystrybucji. Urządzenia do rejestrowania temperatury firmy Sensitech® są w stanie w pełni zapewnić bezpieczeństwo produktów przesyłanych w temperaturze kontrolowanej. Rejestratory temperatury poprzez gromadzenie danych podczas transportu pomagają ustalić, czy w trakcie transportu przesyłki nie doszło do ingerencji osób trzecich, oraz wesprzeć przy ewentualnych roszczeniach ubezpieczeniowych. Dzięki wbudowanej łączności USB 2.0 i wydajnemu mikroprocesorowi, rejestrator temperatury tworzy sprawozdanie w formacie Adobe® PDF, co umożliwia jego odczyt bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania w komputerze. Tworzy również zaszyfrowane pliki danych, zestawień i analiz potrzebnych na poparcie przestrzegania przepisów i wymogów jakościowych w trakcie transportu. Rejestratory temperatury dostępne w ofercie e-sklepu => rejestratory 

Wkłady chłodzące – (żelpaki)


null


Wkłady chłodzące tak zwane żelpaki od wielu lat stosowane są przez firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne na całym świecie. Wkłady chłodzące używane są do utrzymania zimnego łańcucha w trakcie transportu oraz zachowania kontrolowanej temperatury wewnątrz opakowania. Wkłady chłodzące (żelpaki) które posiadamy w ofercie, należy przygotowywać przed transportem według konfiguracji danego systemu +2 do +8 °C lub +15 do +25 °C.

Wkład chłodzący wytwarzany jest, z nietoksycznego opartego na bazie wody żelu zamkniętego w elastycznych i przetwarzalnych woreczkach z polietylenu. Po zamrożeniu żelu utrzymuje on długo niską temperaturę. Zastosowanie ogólne wkładów chłodzących - do schładzania produktów spożywczych, farmaceutycznych oraz innych produktów nie wymagających utrzymania stałych określonych temperatur.


Pojemniki do transportu próbek biologicznych UN2814 / UN3373

null


Pojemniki do transportu próbek biologicznych w stanie zamrożonym lub temperaturze otoczenia. Pojemniki posiadają certyfikat DGR 6.2v Cat. A oraz Cat.B . Używane są do transportu materiału biologicznego o różnej temperaturze transportu.
W skład zestawu do transportu próbek biologicznych wchodzi;

 • Pudełko kartonowe
 • Pojemnik PathoPak
 • Absorbent
 • Samoprzylepna plomba


Specyfikacja;

 • Pojemność: 1 litr
 • Wewnętrzne wymiary pojemnika: 90 mm x 170 mm (śr. x wys.)
 • Zewnętrzne wymiary pudełka kartonowego 112 x 110 x 170 mm
 • Waga gabarytowa:0,39 kg
 • Waga rzeczywista: 0,24 kg

Pojemniki do transportu próbek biologicznych PathoPak dostępne są na stałe w ofercie e-sklepu.