Pierwszy taniec w chmurach

Opublikowano 19 sierpnia 2019 w dziale Wesele

Gęste obłoki białego dymu spowijające tańczącą parę w „Tańcu z Gwiazdami” można zobaczyć również w trakcie wesela. Taniec z Gwiazdami jest niezwykłym widowiskom, który można przenieść na parkiet wesela, rozpoczynając tym samym uroczystości weselne. Skoro gwiazdy telewizji mogą tańczyć w chmurach to w trakcie wesela młoda para, która jest gwiazdą wieczoru, również może wykorzystać efekty specjalne do podkreślenia tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Taniec w chmurach młodej pary jest niezwykle widowiskowy. Wykorzystując suchy lód do ciężkiego dymu, tworzone jest niezwykłe widowisko. Młoda para wykonująca swój pierwszy taniec otoczona jest przez białe obłoki wytwarzane w wytwornicy ciężkiego dymu. Aby utworzyć białe obłoki, potrzebny jest granulat suchego lodu, z którego uzyskiwany jest zimny dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla w połączeniu z drobinkami wody tworzy ciężki dym. Taniec w chmurach młodej pary rozpoczyna uroczystości weselne, dlatego warto podkreślić ten moment odpowiednim akcentem.

Pierwszy taniec w chmurach

Taniec w chmurach


Ciężki dym na pierwszy taniec powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w wodzie. Obłoki białego ciężkiego dymu sprawiają, że można sobie pozwolić na nieco więcej swobody niż zwykle. Chociaż na długo przed weselem młoda para ćwiczy układ i choreografię pierwszego tańca to jednak w trakcie, może dojść do różnych, nieprzewidzianych sytuacji. Białe obłoki unoszące się do wysokości 50 cm zasłaniają wszelkie niedociągnięcia w tańcu a więc jak widać nie chodzi tutaj tylko o sam widowiskowy efekt. Mimo że coraz częściej ciężki dym można spotkać na nowoczesnych i tradycyjnych weselach, to za każdym razem goście weselni są zaskoczeni powstałym widowiskiem. Z pewnością zapamiętają go na długo a zdjęcia lub wideo powstałe w trakcie wykonywania pierwszego tańca będą równie chętnie oglądane przez lata.


Jak wytwarzany jest ciężki dym


Ciężki dym powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w ciepłej (gorącej) wodzie. Im cieplejsza jest woda, tym uzyskiwane są intensywniejsze obłoki. W trakcie sublimacji suchy lód zamieniany jest ponownie w dwutlenek węgla, z którego jest produkowany. W trakcie przejścia ciała stałego w gazowy wytwarzane są bardzo duże ilości zimnego dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla łącząc się z drobinkami wody, tworzy cięższą od powietrza białą zawiesinę utrzymującą się na parkiecie od 4 do 6 minut. Ilość otrzymywanego ciężkiego dymu uzależniony jest od modelu wytwornicy ciężkiego dymu oraz jakości suchego lodu. Im lepsza jakość suchego lodu, tym intensywniejsza sublimacja i jakość białych obłoków. Powstałe w ten sposób białe obłoki rozpościerają się do wysokości kolan, dlatego wszelkie potknięcia podczas wykonywania tańca przez młodą parę są niezauważalne. Białe obłoki są bezzapachowe i niczym się nie różnią od białych chmur lub mgły, która powstaje w środowisku naturalnym. Po ogrzaniu się ciężki dym staje się bezbarwny i zanika.


null

Uwaga! Ciężki dym powstający w wyniku sublimacji suchego lodu nie uruchamia czujników dymu. Specjalnie o tym przypominamy, ponieważ niektórzy właściciele lokali lub domów weselnych sprzeciwiają się stosowania ciężkiego dymu ze względu na brak znajomości zachodzącego zjawiska.


Ciężki dym wytwarzany jest z chwilą zanurzenia koszyczka z suchym lodem w zbiorniku z podgrzaną wodą. Profesjonalne wytwornice ciężkiego dymu posiadają jedną lub dwie grzałki do podgrzewania wody, dzięki czemu już po paru minutach od włączenia wytwornicy można przystąpić do wytwarzania chmur.


Jak uzyskać ciężki dym dobrej jakości


Przeglądając w internecie ogłoszenia branży weselnej, można zauważyć, że jest mnóstwo ogłoszeń dotyczących tańca w chmurach oraz ciężkiego dymu. Można również wynająć wytwornicę ciężkiego dymu i samemu tworzyć białe chmury niemniej jednak należy pamiętać o paru rzeczach. Wytwornica ciężkiego dymu wytwornicy nie równa. Aby uzyskać dobrej jakości ciężki dym, potrzebna jest wytwornica ciężkiego dymu o odpowiedniej sprawności. Wybór wytwornicy ciężkiego dymu zależy w głównej mierze od wielkości sali weselnej. Mała wytwornica do wielkiej sali jest nieporozumienia. Mizerne białe obłoki mogą raczej przestraszyć niż nadać świetności temu jedynemu w swoim rodzaju wydarzeniu. Przed wypożyczeniem wytwornicy ciężkiego dymu należy zwrócić uwagę na pojemność maszyny (ile suchego lodu można pomieścić w koszyczku) oraz wydajność grzałki lub grzałek podgrzewających wodę. Naszym zdaniem niezbędnym minimum do uzyskania ciężkiego dymu dobrej jakości jest 7 do 10 kg suchego lodu. Oczywiście jest to niezbędne minimum, ponieważ na rynku są również wytwornice ciężkiego dymu, do których można zasypać 15 i więcej kg suchego lodu. Dzięki temu ciężki dym jest dłużej wytwarzany, uzyskiwane z nich białe obłoki są doskonałej jakości.


null


Uwaga! Ciężki dym uzyskiwany jest w trakcie sublimacji suchego lodu w ciepłej wodzie. Gdy wytwornica ciężkiego dymu posiada grzałki do wody o wystarczającej sprawności, jakość ciężkiego dymu jest zdecydowanie lepsza. Po wrzuceniu do ciepłej wody suchego lodu następuje intensywna reakcja, dzięki czemu woda bardzo szybko zostanie schłodzona. Po schłodzeniu się wody produkcja ciężkiego dymu ustaje. Umieszczone w wytwornicy grzałki o niewystarczającej sprawności skracają czas wytwarzania białych obłoków.


Ciężki dym na imprezę


null


Ciężki dym na weselu zawsze wywołuje wielkie emocje zarówno Młodej Pary, jak i zaproszonych gości. Stosowany jest nie tylko w trakcie wesela. Efekty specjalne pod postacią gęstych obłoków realizowane są na dyskotekach, imprezach integracyjnych lub eventach. Można je również spotkać podczas imprez masowych. Ciężki dym na imprezy wytwarzany jest również z suchego lodu. Kupując suchy lód na imprezę, należy zwrócić uwagę na jego jakość. Świeży suchy lód posiada zwartą budowę peletu o średnicy 16 mm oraz długości od 2 do 6 cm. Świeży oznacza, że jest przechowywany nie dłużej niż 3 dni. Aby efekt chmur utrzymywał się odpowiednio długo a przy tym był bezpieczny i dobrze wyszedł na zdjęciach, należy stosować świeży suchy lód. Rzecz jasna obłoki ciężkiego dymu wykorzystywane są na imprezach dla zabawy. Ciężki dym podawany jest bezpośrednio w trakcie zabawy odbywającej się na parkiecie. Białe obłoki uwydatniają, podkreślają efekty specjalne generowane przez lasery oraz oświetlenie punktowe. Białe smugi światła tak często widywane podczas koncertów najkorzystniej wyglądają przy „zadymionej” scenie.


Suchy lód na taniec w chmurach dostarczany jest kurierem w całym kraju.

Dostawa realizowana jest w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kgDział porad suchego lodu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.