Taniec w chmurach na Sylwestra

Opublikowano 06 listopada 2019 w dziale Imprezy

Taniec w chmurach w trakcie imprezy Sylwestrowej 2020 może być doskonałym uzupełnieniem super zabawy. Puszczany od czasu do czasu ciężki dym pomiędzy tańczące rytmicznie pary pobudza imprezowiczów do dobrej zabawy. Takie same kłęby białego dymu można spotkać na dobrych dyskotekach i imprezach firmowych. Bardzo rzadko spotykany jest w trakcie domowych imprez, a to tylko dlatego, że domownicy nie dysponują odpowiednim urządzeniem, wytwornicą ciężkiego dymu. Rzadko, kto zdaje sobie sprawę z tego, że taką wytwornicę ciężkiego dymu można zrobić samemu. Oczywiste jest, że wydajność takiej wytwornicy ciężkiego dymu jest ograniczona, ale na domowe warunki jest wystarczająca.

Taniec w chmurach na Sylwestra

Ciężki dym na Sylwestra


Ciężki dym wytwarzany jest z suchego lodu. Po zanurzeniu w wodzie suchego lodu rozpoczyna się intensywna sublimacja, zamiana ciała stałego w gaz. W tym przypadku jest to dwutlenek węgla, z którego suchy lód jest produkowany.


Bardzo ważne! Im cieplejsza woda zostanie użyta do wytwarzania ciężkiego dymu, tym szybciej zostaną wytworzone białe gęste obłoki.


Dwutlenek węgla powstały w procesie sublimacji jest bezbarwny. Aby ciężki dym był biały, musi dojść do połączenia zimnego dwutlenku węgla z drobinkami ciepłej wody. Efekt jest niesamowity. Białe obłoki są ciężkie. Utrzymują się do wysokości 50 centymetrów, ponieważ dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza. Puszczając biały gęsty dym pomiędzy tańczących imprezowiczów biała mgła, robi oszałamiające wrażenie. Unosi się i opada poprzez ruch powietrza wytwarzany w trakcie tańca. Efekt ciężkiego dymu utrzymuje się do 5 minut, dlatego wytwarzanie białych obłoków należy powtarzać. Firmy zajmujące się profesjonalnie wytarzaniem ciężkiego dymu na Pierwszy Taniec Młodej Pary lub do uzyskania efektów specjalnych w trakcie innych imprez używają profesjonalnego sprzętu. Wytwornicy ciężkiego dymu, do której również jest potrzebny granulat suchego lodu.Jak zrobić wytwornicę ciężkiego dymu w domu


Samo wytarzanie ciężkiego dymu jest bardzo proste. Potrzebny jest odpowiedniej wielkości pojemnik na ciepłą wodę oraz granulat suchego lodu. Zalecany jest granulat suchego lodu fi 16 mm, który posiada zwartą budowę. Duży granulat zapewnia dłuższą i intensywniejszą sublimację, a tym samym przez dłuższy czas będziecie się cieszyć białymi obłokami podczas zabawy sylwestrowej. Domowa wytwornica ciężkiego dymu jest bardzo prosta do wykonania. Zamawiając dostawę suchego lodu do domu, zostanie on dostarczony w opakowaniu styropianowych, który można wykorzystać jako obudowę domowej wytwornicy ciężkiego dymu. Po wycięciu w opakowaniu styropianowym niewielkiego otworu obudowa jest gotowa do użycia. Wystarczy do opakowania włożyć pojemnik na ciepłą wodę, wsypać granulat suchego lodu i zamknąć obudowę, aby z wyciętego otworu zaczął się wydobywać gesty biały dym. Czas wytwarzania ciężkiego dymu jest różny i zależy od ilości użytego granulatu oraz pojemności zbiornika na ciepłą wodę. W domowych warunkach domowa wytwornica ciężkiego dymu może wytwarzać białe obłoki od 2 do 3 minut. Jest to czas wystarczający na jeden taniec.


Uwaga! Sylwester 2020 wypada z czwartku na piątek (31 grudnia na 1 stycznia). Ze względu na utrudnienia w dostawach paczek, prezentów itp. najkorzystniej jest zamówić suchy lód we wtorek na dostawę w środę. 31 grudnia suchy lód można również kupić w oddziale firmy Dry Ice Zone, która mieści się w Raszynie. Ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A w godzinach od 9:00 do 13:00.


Ile suchego lodu do wytwornicy ciężkiego dymu domowej roboty


Posługując się opakowaniem styropianowym o pojemności 12,9 litrów, można umieścić w nim zbiornik, do którego można wlać 2 do 3 litrów. Do 3 litrów wody najwłaściwsze jest użycie do 1,5 kilograma suchego lodu. Aby uzyskać odpowiedniej jakości ciężki dym, musi być zachowany odpowiedni stosunek wody do suchego lodu. Podana ilość jest wystarczająca i właściwa. Po wsypaniu większej ilości granulatu woda schłodzi się za szybko i gdy osiągnie temperaturę +5°C biały dymek przestanie być produkowany. Sublimacja suchego lodu w wodzie dalej zachodzi, niemniej jednak dwutlenek węgla nie może się połączyć z drobinkami zbyt zimnej wody. Domowa wytwornica przestaje działać i aby ją ponownie uruchomić, należy wymienić zimną wodę na ciepłą i wsypać do niej odpowiednią ilość granulatu suchego lodu. Zamawiając na Sylwestra 10 kg suchego lodu, wystarczy go na sześciokrotne uruchomienie domowej wytwornicy ciężkiego dymu.


null


Zdjęcia przedstawiają jak krok po kroku wykonać domową wytwornicę ciężkiego dymu z opakowania, w którym dostarczany jest suchy lód.


Ciężki dym w czterech odsłonach


Biały gęsty dym wydobywający się z domowej wytwornicy ciężkiego dymu nie musi być biały. Dym składający się z dwutlenku węgla oraz drobinek wody może posiadać dowolny kolor. Stosując barwne oświetlenie, można zmienić biały na dowolny kolor. Na zdjęciu ciężki dym o różnej kolorystyce zależnej od oświetlenia. Bawiąc się kolorami w trakcie Sylwestra, można stworzyć przepiękne efekty specjalne podkreślające rengę wydarzenia.


null


Kupując 10 kg suchego lodu na Sylwestra, można sześciokrotnie „puścić dymka” w trakcie potańcówki. Stosując barwne oświetlenie, za każdym razem biały dymek może posiadać inną barwę. Łącząc taniec w chmurach z dymiącymi drinkami podawanymi w przerwach, zabawa może wyglądać na bardzo atrakcyjną. Sylwestra z suchym lodem nie muszą być nudne. Zobacz inne rozwiązania na Sylwestra.