Transport w suchym lodzie

Opublikowano 10 marca 2021 w dziale Transport

Transport w suchym lodzie nie wymaga samochodów z agregatem chłodniczym lub mroźni. Podczas przeładunków wszelkiego typu towarów nie ma potrzeby korzystania z pomieszczeń chłodniczych, które są wymagane, by zapobiec skokom temperatury. Transport w suchym lodzie może wykonywać każda firma posiadająca podstawowe narzędzie pacy, jakim jest samochód. Oczywiście suchy lód to nie wszystko.

Transport w suchym lodzieAby dostarczać towar z punktu A do punktu B należy posiadać odpowiednie opakowania izotermiczne. Mogą to być również opakowania styropianowe. Pracownicy firmy Dry Ice Zone są w stanie podpowiedzieć jakie opakowania zastosować na krótszą lub dłuższą trasę. Nasza oferta opakowań do transportu jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów indywidualnych oraz każdej firmy wykonującej transport.null


Jesteśmy również w stanie podpowiedzieć, ile granulatu suchego lodu jest potrzebne do tego typu transportu. Należy jednak pamiętać, że suchy lód posiada temperaturę -78.5°C i gdy zostanie wsypany do opakowania, przewożone produkty również zostaną zamrożone do tej samej temperatury. Firmy zajmujące się transportem kupują u nas najczęściej granulat suchego lodu fi 16 mm. Jest on bardzo „poręczny” i można nim wypełnić szczelnie opakowanie bez zmniejszania zbytnio jego pojemności. W przypadku bloków lub plastrów należy się liczyć z tym, że mamy do dyspozycji o 1/3 opakowania mniej.


Najważniejszą zaletą transportu w suchym lodzie jest to, że z usługi skorzystać może każdy. Każdemu, komu zależy na czasie i chce przetransportować towar w stanie głębokiego zamrożenia. Nie tylko do jednego miejsca a do wielu w trakcie jednego przejazdu.


null


Polecamy uwadze bardzo ciekawy wywiad, który ukazał się w serwisie Hurt i Detal z Magdaleną Bącalską, Prezes Dry Ice Zone. Wywiad nakreśla wykorzystanie suchego lodu do transportu towarów w stanie zamrożonym => wywiad z Magdaleną Bącalską


Inne zastosowanie suchego lodu w transporcie


W obecnych czasach pandemii coraz częściej suchy lód wykorzystywany jest w dostawach gotowych dań do domu w stanie schłodzonym. Firmy cateringowe wykorzystują suchy lód nie tylko do schładzanie dań. Wykorzystują zimny dwutlenek węgla powstający w wyniku sublimacji suchego lodu do tego, aby zapewnić jak najdłużej świeżość dostarczanych produktów. Dwutlenek węgla wypełniający opakowanie spełnia zadanie konserwujące. Nie wpływa na smak i zapach dostarczanych dań. Tego typu transport w zmiennej atmosferze wykonywany jest powszechnie w przypadku transportu owoców, owoców morza czy też świeżych wędlin. Zamiast używać konserwantów, do opakowania podawany jest dwutlenek węgla lub wsypywany jest suchy lód do odpowiednich kieszeni. W wyniku sublimacji w krótkim czasie całe opakowanie jest wypełnione zimnym dwutlenkiem węgla. Tego typu rozwiązania stosowane są coraz częściej ze względu na to, że nauczyliśmy się już zamawiać produkty spożywcze bez wychodzenia z domu. Widać jest to po pustkach w sklepach. Spowodowane jest to tym że Polacy coraz częściej zamawiają on-line dostawę do domów: mrożonek, lodów, ryb i innych produktów zamrożonych. Jest to bardzo wygodne i bezpieczne niemniej jednak konieczny jest suchy lód, który ten stan zamrożenia będzie podtrzymywał.


null


W okresie zimowym problem transportu produktów mrożonych ze sklepu do domu nie stanowił problemu. Czasowo wystarczyły odpowiednie opakowania izotermiczne. W nadchodzącym okresie wiosenko letnim każda firma realizująca dostawy do domu produktów spożywczych, świeżych i mrożonych będzie musiała się zmierzyć z tym problemem. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie suchego lodu i już widać po telefonach i mailach wzmożone zainteresowanie naszym flagowym produktem, jakim jest granulat suchego lodu. Firmy kurierskie rozwijające tego typu usługi w Warszawie już pukają do naszych drzwi, aby uprzedzić konkurencję. Każdy chce być pierwszy, aby przetrwać tak trudne czasy. Coraz częściej witamy w naszych skromnych progach cukiernie dostarczające torty i inne smakowitości wprost pod drzwi i to nie tylko w Warszawie. Okazuje się, że ten sektor radzi sobie doskonale w kryzysie. Niektóre firmy cukiernicze dostarczają swoje produkty z Warszawy do innych miejscowości, a nawet za granicę. Oczywiście są to produkty „delikatesowe”. Z tego, co widać, rynek zbytu jest spory. Do transportu tortów, ciast i ciasteczek wykorzystują suchy lód. Niektórzy dostawcy lodów, sorbetu i innych mrożonych smakowitości korzystają od lat z suchego lodu. Cieszy nas, że są zadowoleni, ponieważ zawsze wracają po więcej.