Uniwersalne opakowanie do transportu próbek medycznych

Opublikowano 25 marca 2020 w dziale Opakowania

Opakowania do transportu próbek medycznych są obecnie bardzo poszukiwane. Widzimy to po zamówieniach, jakie do nas codziennie spływają. Po ogłoszeniu pandemii koronawirusa opakowania styropianowe do transportu próbek muszą być stale pod ręką. Najlepsze opakowania do transportu nie muszą być najdroższe. Najważniejszą cechą opakowania jest to, że jest w stanie chronić materiał biologiczny przeznaczony do badania przed wstrząsami, uszkodzeniem mechanicznych oraz zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Styropian zastosowany w opakowaniach izotermicznych typu BT charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Znajduje idealne zastosowanie w produkcji różnego rodzaju pojemników do transportu i przechowywania materiałów wrażliwych na działanie czynników zewnętrznych. Posiada zastosowanie, wszędzie tam gdzie wymagane jest utrzymanie stałej temperatury. Po zastosowaniu odpowiedniego chłodziwa, jakim jest suchy lód lub wkłady żelowe można skutecznie obniżyć, lub utrzymać pożądaną temperaturę na czas transportu materiału biologicznego.

Uniwersalne opakowanie do transportu próbek medycznych

Opakowanie BT-1 do transportu i przechowywania materiału biologicznego


Opakowanie BT-1 charakteryzuje się odpowiednimi parametrami termoizolacyjnymi. Wystarczającymi do transportu i przechowywania próbek i materiału biologicznego. Grube ścianki opakowania izotermicznego są w stanie zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania i transportu krwi, próbek oraz materiału biologicznego. Po umieszczeniu materiału biologicznego w szczelnym opakowaniu należy włożyć próbki do opakowania zbiorczego. Po włożeniu do opakowania BT-1 odpowiedniego chłodziwa i zamknięciu szczelnej, mocnej pokrywy opakowanie zbiorcze nadaje się do transportu. Należy jeszcze dokładnie oznakować i opisać zawartość, aby cała przesyłka spełniała odpowiednie wymogi epidemiologiczne. Zdajemy sobie sprawę, że do styropianu nie da się przyczepić dokumentów w formie przylgi czy też listu przewozowego dlatego posiadamy odpowiednie rozwiązanie. Opracowaliśmy odpowiednio dopasowane opakowanie zewnętrzne na którym umieszczone są ważne informacje. Ile suchego lodu znajduje się w opakowaniu, odpowiednie oznaczenie strzałek, jeśli byłby taki wymóg nadawcy, miejsce na dokumenty, jak również miejsce na list przewozowy.


null


Charakterystyka opakowania BT-1


 • Wymiary zewnętrzne opakowania: 200 x 200 x 325 mm
 • Wymiary wewnętrzne: 140 x 140 x 255 mm
 • Grubość ścianki wykonanej z styropianu: 30 mm
 • Pojemność: 5.0 l


Opakowanie BT-1 zapewnia


 • Doskonałe właściwości izolacyjne,
 • Zdolność absorbowania wstrząsów,
 • Bardzo niską wchłanialność wilgoci,
 • Odporność na zmienne warunki atmosferyczne,
 • Możliwość ponownego przetworzenia w procesie przemysłowym.
 • Niska cena opakowania: 30 złotych.

null


Opakowania izotermiczne wykonane ze styropianu mają za zadanie ochronę wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne: próbek z materiałem genetycznym, materiałem biologicznym, krwi podczas transportu. Opakowanie BT-1 zapewnia trwałą ochronę na czas umieszczenia próbek i innego wrażliwego na zmiany temperatury i wilgotności materiału, który ma zostać dostarczony do badań. Opakowanie sprawdza się przy transporcie próbek z koronawirusem. Opakowanie dostępne w naszej ofercie => BT-1


Duże opakowanie do transportu próbek medycznych


null


Transport materiału biologicznego w określonych warunkach jest bardzo ważny w trakcie epidemii koronawirusa. Przy większej ilości próbek, które za jednym razem muszą trafić do placówki medycznej, w której zostaną przebadane, potrzebne jest odpowiedniej wielkości opakowanie izotermiczne. Opakowanie ST-30 o pojemności 40,1 litra doskonale się do tego nadaje. Główną zaletą opakowań styropianowych jest absorpcja uderzeń, dzięki której nawet przy dużych wstrząsach próbki z koronawirusem nie zostaną uszkodzone. To wszystko za sprawą grubych ścianek opakowania: 30 mm. Odpowiedniej grubości opakowanie izotermiczne zabezpiecza próbki przed środowiskiem zewnętrznym. Przy zastosowaniu suchego lodu lub żelu chłodzącego można w okresie letnim zapewnić odpowiednią temperaturę przewożonego materiału biologicznego przez długi czas. Opakowanie ST-30 doskonale sprawdza się podczas transportu leków w różnych warunkach temperaturowych.


Charakterystyka opakowania ST-10


 • Wymiary zewnętrzne: 600 x 400 x 280 mm
 • Wymiary wewnętrzne: 540 x 340 x 220 mm
 • Grubość ścianki: 30 mm
 • Pojemność 40.4 l
 • Cena opakowania: 25,01 złotych.

Gruba warstwa styropianu skutecznie ochroni materiał biologiczny w tym próbki z koronawirusem przed warunkami zewnętrznymi. Idealnie dopasowana pokrywa opakowania gwarantuje, że opakowanie zbiorcze nie rozszczelni się podczas transportu. Opakowanie dostępne w ofercie e-sklepu => ST-10