Urodziny z suchym lodem w trakcie epidemii

Opublikowano 22 kwietnia 2020 w dziale Urodziny

W trakcie epidemii covid-19 powstają różne oryginalne pomysły osób, które wykonują pracę zdalną i pozostają w domu. Zdalna praca w domu pozwala na pilnowanie dzieci. Dbanie o ich naukę za pośrednictwem telewizji i internetu. Tylko co ma zrobić rodzić, gdy dziecko ma urodziny, a obecna sytuacja w kraju nie pozwala na gromadzenie się gości w domach, parku lub w lesie. Pomysłowi rodzice a szczególnie dzieci, dla których kontakt z rówieśnikami on-line nie sprawia żadnych problemów i potrafią znaleźć na to rozwiązanie.

Urodziny z suchym lodem w trakcie epidemii

Zostań w domu z suchym lodem


Oczywiście nikogo nie namawiamy do tego, aby w trakcie epidemii organizował urodziny dla dziecka w momencie zakazu gromadzenia się. Zostańmy w domu do czasu wygaśnięcia epidemii, aby później cieszyć się wolnością i urokami natury. Zostań w domu z suchym lodem, który można wykorzystać w trakcie urodzin. Coraz więcej sprzedajemy zestawów wysyłkowych do domów, w których rodzice organizują zajęcia dla dzieci. Gdy minął już pierwszy szok epidemii koronawirusa, rodzice zaczęli się organizować, aby stworzyć dla siebie i swoich pociech godnych warunków egzystowania. Powstają zatem różne pomysły wykorzystania suchego lodu w domach. Takim przykładem dla was mogą być urodziny zorganizowane przez rodziców, którzy dla swojej córeczki i syna wymyślił niesamowite atrakcje. O wyznaczonej godzinie dzieci połączyły się z rówieśnikami za pośrednictwem internetu, aby być razem w trakcie urodzin solenizantki. Poprzez transmisję z domu można było obserwować, jaką rodzice dla córki urządziły imprezę urodzinową. Doświadczenia z suchym lodem niczym w trakcie zajęć dydaktycznych. Oprócz tego nastąpiło internetowe składanie życzeń i zdmuchiwanie świeczek na urodzinowym torcie, a następnie jego krojenie i konsumpcja. Tylko jak zjeść kawałek tortu przez internet? Jakie było zaskoczenie dzieci siedzących za monitorem, gdy do każdego z nich zapukał kurier i doręczył kawałki urodzinowego tortu. Oczywiście nie tego, który był pokrojony u solenizantki a dostarczony z cukierni w kawałkach do każdego z oglądających urodziny dzieci. Tego nikt się nie spodziewał, więc reakcje były różne. Od braw i uśmiechów poprzez łzy solenizantki, która poczuła się doceniona przez rodziców, którzy zafundowali jej takie urodziny.


null


Lody Tajskie na urodziny


Tajskie lody biły rekordy popularności już w poprzednim roku. Nie wiem, czy wiecie, ale lody rolowane można wykonać samemu w domu. Właśnie taką atrakcję urodzinową wymyślił dla swojego syna ojciec, który zamówił u nas ostatnio suchy lód. Tak samo, jak w przypadku solenizantki cała uroczystość była nadawana przez internet do koleżanek i kolegów. Ojciec postanowił, że oprócz doskonałych pokazów z wykorzystaniem suchego lodu pokaże, jak można samemu zrobić „Tajskie Lody” razem z poczęstunkiem. Obecnie bez problemu można znaleźć cukiernie, które takie lody wykonają i dostarczą na miejsce w porcjach. Zamiast tortu można na urodzinach delektować się lodami tajskimi, które zostaną dostarczone przez pracownika firmy lub kuriera.


null


Jak zrobić w domu Tajskie Lody


Lody Tajskie to deser lodowy powstający poprzez zmieszanie i rozdrobnienie bazy mlecznej wraz ze składnikami na zmrożonej płycie. Po wylaniu masy lodowej na płycie jest ona rozsmarowywana i za pomocą szpachelek rolowana do postaci ruloników. Właśnie dlatego lodowy deser znany jest pod nazwą „Lody Rolowane” Istnieje możliwość przygotowania lodów na podstawie bazy pozbawionej: cukru i glutenu. Należy wiedzieć, że lody tajskie przygotowuje się na zimnej płycie, która musi być schłodzona do temperatury -20°C. Jest to spore utrudnienie. Niemniej jednak wykorzystując do tego celu suchy lód, można tak niską temperaturę uzyskać przez wystarczający długi czas. Pamiętaj! Temperatura suchego lodu wynosi -78.5°C dlatego należy zachować ostrożność. Aby zrobić maszynę do tajskich lodów, można wykorzystać opakowanie styropianowe, w którym suchy lód zostanie dostarczony do domu. Po uniesieniu pokrywki styropianowej kładziemy na opakowaniu dużą blachę do pieczenia. Im większa, tym łatwiej będzie rolowane lody wykonać. Oryginalna maszyna do tajskich lodów posiada jedną lub dwie okrągłe blachy, na której wykonuje się ich zamrażanie i rolowanie. W domowych warunkach zwykła blacha do pieczenia jest wystarczająca.


null


Sklep suchego lodu dostarcza zestawy wysyłkowe granulatu fi 16 mm kurierem w całym kraju.

Dostawa realizowana jest w 24 h.

Wybierz Swój zestaw
4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kgRolowanie Tajskich lodów


null


Wylewanie bazy lodowej. Na dobrze schłodzoną płytę wylewamy masę lodową, której składniki podaliśmy poniżej.


null


Mieszanie dodatków. Lekko schłodzoną masę mieszamy z dowolnymi składnikami. Za pomocą szpachelki można rozdrobnić i wymieszać z masą świeże lub suszone owoce oraz dowolne dodatki.


null


Rozsmarowanie masy. Mieszanka bazy lodowej i składników powinna być rozsmarowana szpachelką na całej powierzchni blachy. Grubość warstwy zależy od naszego gustu, niemniej jednak grubsza warstwa dłużej musi być zamrażana.


Rolowanie lodów. Po zamrożeniu masy i składników rolujemy szpachelką warstwę do odpowiedniej grubości rolek. Jest to bardzo proste do wykonania i nie trzeba posiadać jakichś szczególnych umiejętności. Po wykonaniu rolek lodowych można je włożyć do kubeczków, dodać ubitej śmietany lub innych dodatków.Składniki na Tajskie lody


Wykonując większą ilość Tajskich lodów, należy ilość składników podwoić lub potroić.

  • 400 ml tłustej śmietanki 30-36%. Tutaj jedna uwaga. Do Tajskich lodów należy wykorzystać śmietanę, która nadaje się do ubicia. Na opakowaniu śmietany umieszczony jest odpowiedni napis. Kiedyś się mówiło na taką śmietanę „kremówka”
  • 200 ml mleka lub mleka sojowego
  • 65 g cukru, lub produkt zastępczy

Połowę, a więc 200 ml tłustej śmietany wlewamy do garnka. Wsypujemy cukier i całość zaczynamy lekko podgrzewać. Masę cały czas mieszamy do rozpuszczenia się cukru. Następnie wlewamy mleko a po ostudzeniu drugą połowę śmietany. Wszystko razem miksujemy, ubijamy i odstawiamy do lodówki do schłodzenia. Jak widać baza Tajskich lodów, jest prosta do wykonania. Nie trzeba czekać na urodziny lub imieniny, aby tajskie lody wykonać. Zamawiając suchy lód do lodów, takie smaczne atrakcje można wykonać parę razy w trakcie weekendu lub podczas wypadu na działkę.