Wkłady żelowe do celów rehabilitacyjnych

Wkłady żelowe, jakie posiadamy na stanie w e-sklepie, które wykorzystywane są do transportu w warunkach kontrolowanej temperatury, nie muszą służyć tylko do transportu. Odbiorcy indywidualni mogą wykorzystać wkłady żelowe do celów rehabilitacyjnych. Terapia zimnem jest stosowana do rehabilitacji miejsc skręceń, złamań, a także można ją stosować przeciwbólowo. Możliwości jest oczywiście o wiele więcej, ponieważ rehabilitacja zimnem stosowana jest od dekad w specjalistycznych jednostkach medycznych. Dużym atutem żelpaków, jakie posiadamy w ofercie jest to, że można je zamrozić do temperatury -40°C. Jest to temperatura krytyczna, której nie można przekroczyć, ale nie trzeba się obawiać. Nasze domowe zamrażalki nie dysponują takimi możliwościami mrożenia, dlatego też nie ma obawy że wkład żelowy zostanie uszkodzony.


Wkłady żelowe do celów rehabilitacyjnych

Chłodzenie miejscowe ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciw obrzękowe i przeciwkrwotoczne. Stosując do żelpaki w celu schłodzenia miejscowego należy jednak pamiętać że pierwszy raz przykładamy miejscowo wkład żelowy na maksymalnie 10 minut. Chłodzenie miejscowe sprawdza się rewelacyjnie w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu. Można poddać leczeniu miejscowemu, złamania, zwichnięcia, stłuczenia, stany zapalne ścięgien i stawów. W miejscach pojawienia się obrzęków również można przyłożyć miejscowo zamrożony lub schłodzony wkład żelowy. Trzeba jednak uważać, aby nie stosować zbyt niskich temperatur, ponieważ skóra u niektórych osób silnie reaguje na zimno. Może się pojawić silne zaczerwienienia naskórka tak jak przy oparzeniu. Na samym początku terapii zimnem należy przeprowadzić własny test. Przyłożyć na chwilę zamrożony wkład żelowy i obserwować, jaka będzie reakcja naskórka. W momencie powstawania zaczerwienienia dobrze jest w miejscu przeprowadzanej terapii zimnem położyć ściereczkę, ręcznik itp. a dopiero na nim umieszczać wkład chłodzący. Terapia zimnem jest wskazana również na obrzęki, sprawdza się wyśmienicie przy bólach migrenowych i rwie kulszowej. Idealnie schładza poparzone miejsca, lecz należy uważać, aby nie stosować w takim przypadku zbyt niskich temperatur, ponieważ poparzenia powinno się schładzać, a nie zamrażać.

Wkład żelowy jest elastyczny, ponieważ wewnątrz znajduje się żel zamiast wody. Podstawową zaletą żelu jest długotrwałe oddawanie skumulowanego w nim zimna, dlatego tak często jest wykorzystywany w transporcie farmaceutyków lub materiału biologicznego. Wkłady żelowe potocznie żelpaki produkowane są z nietoksycznego, opartego na bazie wody żelu, który jest szczelnie zamknięty w elastycznym, wytrzymałym i przetwarzalnym woreczku. Woreczki na żel chłodzący wykonane są z polietylenu.


Stosowanie zimnych kompresów w terapii zimnem do celów rehabilitacyjnych.

Zimne kompresy z wkładów żelowych stosowane są miejscowo. W celu schłodzenia wkładu żelowego należy na dwie godziny przed zabiegiem włożyć go do lodówki. Po wyjęciu z lodówki kompres należy osuszyć, owinąć w bawełniany ręcznik i położyć na chore okolice ciała. Uwaga! Pierwszy zabieg chłodzący nie powinien trwać dłużej niż 10 minut.

Wskazania miejscowego leczenia zimnem:

  • ostre i przewlekłe schorzenia stawów
  • schorzenia reumatyczne części miękkich
  • zapalenie koło ścięgnowe - naderwanie ścięgien
  • skręcenia, zwichnięcia
  • krwiaki i stłuczenia
  • bóle głowy, migrena
  • krwotok z nosa
  • w stanach gorączkowych do obniżenie temperatury lub przeciwbólowo
  • poparzenia i oparzenia (uwaga! Nie można bezpośrednio przykładać wkładów chłodzących w miejscu poparzenia. Najpierw należy przyłożyć sterylny kompres który można kupić w aptece a dopiero na nim przykładamy żelpak)


Oczywistym jest, że zanim skorzystacie z miejscowego leczenia zimnem w celach rehabilitacyjnych, powinniście skontaktować się z lekarzem, który stwierdzi czy nie ma przeciwwskazań stosowania zimnych okładów chłodzących. W okresie letnim schłodzone lub lekko zamrożone żelpaki można układać na gips, który został założony w miejscu złamania. Tutaj jedna uwaga. W wyniku zmian temperaturowych na wkładzie żelowym pojawić się może woda, która można osłabić gips. Lepiej jest zamrozić wkład żelowy w zamrażalce, a następnie zawinąć go w ręcznik, który będzie adsorbował wilgoć i dopiero taki zimny kompres ułożyć na gips.


Wkłady żelowe które można wykorzystać do rehabilitacji zimnem


Wkład chłodzący CoolGel 1000


null


Wkład chłodzący CoolGel 1000 wytwarzany jest z nietoksycznego żelu rozpuszczalnego w wodzie. Żel zamknięty jest w dwóch elastycznych i woreczkach, które wykonane są polietylenu. Wkłady chłodzące CoolGel 1000 stosowane są w transporcie w stanie schłodzonym. Wkłady są bardzo wytrzymałe i mogą służyć przez lata jako zimny kompres. Jedynym zastrzeżeniem jest, aby nie zamrażać żelpaku poniżej -40°C, ponieważ może to uszkodzić powłokę woreczka, w którym znajduje się żel chłodzący. Po schłodzeniu może służyć przez długie lata jako zimny kompres.


Wymiary wkładu chłodzącego CoolGel 1000: 300 x 190 x 40mm
Waga: 1000 gram


Wkład chłodzący dostępny w ofercie => CoolGel 1000


Wkład żelowy CoolGel 500


null

Pojedynczy wkład chłodzący CoolGel stosowany jest od wielu lat przez firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne na całym świecie w transporcie farmaceutycznym oraz biologicznym. Opakowanie żelu jest bardzo wytrzymałe na ściskanie oraz niskie temperatury. Wkład żelowy sprawdzi się wyśmienicie jako zimny kompres stosowany w warunkach domowych do rehabilitacji. Wkład CoolGel 500 wytwarzany jest z nietoksycznego żelu, który jest zamknięty w elastycznym woreczku wykonanym z polietylenu. Zastosowanie ogólne – transport farmaceutyczny oraz biologiczny w zimnym łańcuchu dostaw.

Wymiary wkładu żelowego: 190 x 170 x 30 mm
Waga: 500 gram


Wkład chłodzący dostępny w ofercie => CoolGel 500