Wytwornice ciężkiego dymu na suchy lód

Opublikowano 10 października 2019 w dziale Wesele

Początek października to wojna o pozyskanie na ostatnią chwilę zamówień na ciężki dym oraz inne atrakcje. Jak zwykle pod koniec roku ceny spadają i to bardzo znacznie. Październik jest tak naprawdę przedostatnim miesiącem sezonu. Sezon wesel zakończy się w grudniu a później jak co roku będą dwa miesiące przerwy więc, jest o co walczyć. Coraz więcej reklam można zobaczyć na portalach społecznościowych, lecz tutaj jedna uwaga. Należy zachować większą czujność i nie wybierać na łapu-capu usługodawcy, który proponuje najniższą ceną za ciężki dym. Pierwszy Taniec Młodej Pary powinien być efektowny. Jest to pierwszy moment (być może najważniejszy na weselu), kiedy Młoda Para wspólnie rozpoczyna uroczystości weselne i wspólne życie. Taniec w Obłokach potrzebuje białych obłoków, które są wytwarzane w wytwornicy ciężkiego dymu poprzez sublimację suchego lodu. Aby uzyskać efektowne białe obłoki, potrzebna jest wytwornica ciężkiego dymu o odpowiedniej wydajności oraz odpowiedniej ilości suchy lód. Mizernej jakości obłoki powstają, gdy wytwornica ciężkiego dymu pracując na maksymalnych obrotach, nie jest w stanie wypełnić sali ciężkim dymem o odpowiedniej jakość. Cena ciężkiego dymu z obsługą: od 400 do 600 złotych nie powinna nikogo przerażać. Jest to mały koszt w stosunku do innych atrakcji, które pojawiają się w trakcie wesela.

Wytwornice ciężkiego dymu na suchy lód

Dlaczego ciężki dym jest ciężki


Do wytwarzania ciężkiego dymu potrzebny jest zbiornik na wodę odpowiedniej pojemności oraz odliczona ilość suchego lodu. Ciężki dym wziął swoją nazwę z tego, że utrzymuje się nisko przy parkiecie. Jest ciężki, ponieważ w trakcie sublimacji w wodzie suchy lód przekształca się w dwutlenek węgla, z którego jest produkowany. Dwutlenek węgla (CO2) jest cięższy od powietrza, dlatego nie unosi się a opada. Dwutlenek węgla staje się jeszcze cięższy, ponieważ w ciężkim dymie znajdują się drobinki wody, dzięki którym jest on biały jak prawdziwe obłoki.


null


Przy zachowaniu odpowiedniej ilości wody do suchego lodu proces sublimacji przebiega bez zakłóceń i w zależności od modelu wytwarzanie białych obłoków trwa on od 2 do 6 minut. W wytwornicach ciężkiego dymu na nic się zda wsypywanie większej ilości suchego lodu. Owszem przez chwilę ciężkiego dymu będzie więcej, ale skróci się czas jego wytwarzania. Na nic się zda tłumaczenie, że suchy lód był kiepskiej jakości, dlatego tak mizerny efekt został uzyskany. Nawet niektóre modyfikacje wytwornic, które są dokonywane domowym sposobem, mogą obniżyć ich wydajność. Wytwornica do ciężkiego dymu o małej wydajności może być używana w trakcie małych imprez typu imieniny, urodziny lub być używana jako urządzenie pomocnicze w trakcie Tańca w Chmurach. Większe przestrzenie powinny być obsługiwane przez wydajniejsze urządzenia. Młoda Para może wynająć wytwornicę ciężkiego dymu i poprosić kogoś z rodziny, aby ją obsługiwał w trakcie wesela. Ogłoszeń na wynajem wytwornic ciężkiego dymu jest sporo. Cena wynajmu jest uzależniona od jej wydajności.


Wytwornica ciężkiego dymu bez suchego lodu


null


Coraz częściej można spotkać się z reklamą wytwornic ciężkiego dymu, które nie potrzebują suchego lodu. Ciężki dym wytwarzany jest z dwutlenku węgla i zamiast suchego lodu potrzebna jest butla CO2. Z takich urządzeń otrzymywana jest bardzo dużą ilość białych obłoków, które mogą sięgać aż do pasa Młodej Pary. Regulacja wydajności wytwornicy jest bardzo prosta. Otwierając lub zamykając dopływ dwutlenku węgla, ciężkiego dymu jest mniej lub więcej. Ciężki dym można podawać przewodem wylotowych, który posiada zasięg do 5 metrów. Jest to bardzo ważne, gdy Pierwszy Taniec Młodej Pary organizowany jest na podwyższeniu lub w plenerze. Wytwornica ciężkiego dymu na CO2 ma inne zalety. Jest lekka, ponieważ nie potrzebuje dużego zbiornika na wodę i jest gotowa do pracy w ciągu 5 do 6 minut. Wytwornica ciężkiego dymu bez suchego lodu jest łatwa w obsłudze. Wytwarza dym, który nie pozostawia śladu na parkiecie. Dym nie jest w stanie włączyć czujnika dymu a przy tym, jest bezzapachowy tak, jak to ma miejsce przy tradycyjnym ciężkim dymie uzyskiwanym z suchego lodu. Jedyny mankament to butla na CO2, która musi być wymieniana. Przy obecnych możliwościach rynkowych nie stanowi to jednak problemów.


Jaka wytwornica do ciężkiego dymu


Tradycyjne wytwornice takie jak Nimbus wytwarzają zbyt mało ciężkiego dymu, dlatego urządzenia tego typu mogą być niewystarczające. Przy dużych salach i weselu na 150 i więcej gości wytwornica ciężkiego dymu musi posiadać odpowiednie parametry. Przy pojemności zbiornika wody na 15 do 17 litów i 5 do 7 kg suchego lodu efekty mogą być mizerne. Oczywiste jest, że Młoda Para, która jedynie słyszała, a nie widziała prawdziwych pięknych białych obłoków i tak będzie zadowolona z tego, co otrzyma. Wydajniejsze wytwornice równie dostępne na rynku niemniej jednak droższe o 1500 do 2000 złotych posiadają zbiornik na wodę o pojemności do 50 litrów. Można do nich wsypać od 15 do 20 kg suchego lodu, dlatego potrafią wytworzyć 4 razy więcej ciężkiego dymu i to o 2 minuty dłużej.


null

Ciężki dym z suchego lodu:

  • jest bezzapachowy i nie wywołuje kaszlu;
  • uatrakcyjnia zdjęcia, dzięki czemu takie wydarzenie wspominane jest przez lata;
  • ciężki dym znika w ciągu dwóch minut po zatrzymaniu procesu wytwarzania;
  • nie unosi się w górę, co jest wielkim utrapieniem organizatorów, gdy mają do czynienia z wytwornicą mgły;
  • mimo że ciężki dym składa się z dwutlenku węgla, nie wpływa negatywnie na samopoczucie gości;
  • nie pozostawia po sobie śladów;
  • nie osiada na jedzeniu.


Zdjęcia udostępnione w artykule pochodzą ze strony „fotobudkastar.pl” Jak widać na zdjęciach w trakcie Pierwszego Tańca Młodej Pary używana jest wytwornica ciężkiego dymu o odpowiedniej wydajności. Młoda Para jest „skąpana” w obłokach, dlatego chętnie polecamy i udostępniamy stronę firmową => fotobudkastar.pl
Działalność firmy nie ogranicza się tylko do ciężkiego dymu na wesela. Firma obsługuje wesela, eventy, imprezy firmowe, Sylwestra lub typowe osiemnastki. To jednak nie wszystko. Po więcej informacji zapraszamy na stronę firmową.

Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu


Dostarczamy suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu kurierem w całym kraju.

Dostawa realizowana jest w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kg
Dział porad suchego lodu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.