Zajęcia dydaktyczne dla dzieci

Opublikowano 13 listopada 2019 w dziale Imprezy

Zajęcia dydaktyczne dla dzieci cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Podczas zajęć dzieci czynnie uczestniczą w różnych doświadczeniach, ucząc się poprzez zabawę. Niezmiernie ważne jest w trakcie takich zajęć dydaktycznych podejście instruktora. Jeżeli instruktor będzie umiał nawiązać kontakt z dziećmi, gwarantowana jest nie tylko dobra zabawa, ale i zasób wiedzy, która trafia bardzo głęboko w podświadomość maluchów. Nauka poprzez zabawę jest niezwykle skuteczna. Doświadczenia, w jakich uczestniczą dzieci, mogą powtórzyć w domu pod nadzorem rodziców, utrwalając w ten sposób nabytą wiedzę podczas zajęć dydaktycznych. Takie same doświadczenia mogą być kontynuowane w trakcie imienin lub urodzin pociechy. Niebywałe możliwości wykorzystania właściwości suchego lodu podczas zajęć dydaktycznych sprawiają, że jest on stosowany powszechnie przez firmy zajmujące się organizowaniem zajęć dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia dydaktyczne dla dzieci

Zestawy suchego lodu do celów dydaktycznych

Dostawa suchego lodu realizowana jest kurierem w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kgWarsztaty naukowe dla dzieci

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci mają okazję wczuć się w rolę początkujących naukowców. W trakcie zajęć zgłębiane są tajniki fizyki, chemii i biologii poprzez eksperymenty. Dzieci w trakcie warsztatów naukowych odkrywają i poznają prawa natury i nauki wykonując eksperymenty pod czujnym okiem instruktora. Zajęcia takie organizowane są zarówno w szkole, jak i przedszkolu. Nabytą wiedzą oraz efektami dzieci mogą pochwalić się rodzicom lub przekazać je rówieśnikom w trakcie zabaw organizowanych w domu. Warsztaty naukowe kształtują zamiłowanie do poznawania nowych rzeczy i należy zapewnić dalszy rozwój dziecka poprzez organizowanie podobnych zajęć w domu przy czynnym udziale rodziców.


null


Bardzo ważną rolę w kreowaniu wiedzy dziecka odgrywają rodzice. Po zajęciach dydaktycznych, dzieci chcą się bawić w domu tak jak na zajęciach. Gdy rodzice nie pozostaną obojętni na ciekawość dzieci, wiedza może być w dalszym ciągu pogłębiana, tym bardziej, że dostęp do suchego lodu oraz innych komponentów pozwala na organizowanie zabawy z dzieckiem w dowolnym momencie. Mogą to być urodziny lub imieniny pociechy. Tak samo w Dzień Dziecka można zorganizować zajęcia w domu nie tylko dla swojej pociechy. W większej grupie dzieci zajęcia są bardziej dynamiczne i wesołe. Dochodzi do rywalizacji, a tym samym większego zaangażowania w wykonywane przez dzieci czynności. Aby kontynuować naukę poprzez zabawę, można skorzystać z zajęć pozalekcyjnych dla dzieci organizowanych przez liczne firmy. Na uwagę zasługuje firma „Kwadrat” organizująca zajęcia wakacyjne (i nie tylko) skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bazując na wieloletnim doświadczeniu firma „Kwadrat” prowadzi zajęcia dydaktyczne w przedszkolach i szkołach. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, firma „Kwadrat” organizuje również pokazy i warsztaty urodzinowe, które trwają od 45 do 90 minut. Doświadczenia i zajęcia dydaktyczne dla dzieci w trakcie urodzin to doskonała możliwość zabawy poprzez zabawę i naukę. Eksperymenty, pokaz magii oraz zabawa z suchym lodem zapewniają odpowiednie wrażenia w trakcie urodzin. Urodziny dziecka z wykorzystaniem suchego lodu dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych zaspokajają aktywność zaproszonych na urodziny dzieci.

Zajęcia dla dzieci z suchym lodem


Podczas warsztatów z udziałem instruktora można poznać właściwości suchego lodu. Dowiedzieć się, dlaczego nazywamy go “suchym”. Czy może się on topić jak prawdziwy lód? Co to jest „sublimacja suchego lodu”


null


Niezwykłość suchego lodu polega na tym, że po zanurzeniu go w wodzie z naczynia zaczyna wydzielać się biały, gęsty dym. Dzieci przeprowadzające doświadczenia z suchym lodem zawsze są zadziwione tym efektem. Jakie jeszcze eksperymenty z suchym lodem można przeprowadzić?


null


Zajęcia prowadzone są w ciągu całego dnia w formie zajęć zorganizowanych w grupie. Metody pracy z dziećmi aktywizują wychowanków i stymulują ich zmysły. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń z suchym lodem dzieci poznają reakcję suchego lodu z wodą, tworząc kolorowe bańki, gejzer wyrzucający białe obłoki, lewitującą bańkę lub olbrzymią bańkę mydlaną. Prostota wykonywanych doświadczeń sprawia, że każde dziecko może takie zadanie wykonać samodzielnie pod czujnym okiem opiekuna.


null


Eksperymenty z suchym lodem cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, szczególnie gdy zadanie mogą wykonać samemu. Dzieci są zawsze zaciekawione tym, że po dodaniu do wody z płynem słychać jest dziwne odgłosy w formie bulgotania, a z naczynia zaczyna się wydobywać duża ilość baniek mydlanych. Reakcja zachodzi przez dłuższy czas, aż do momentu, gdy suchy lód przyjmie gazową postać dwutlenku węgla, z którego jest produkowany. Dzieci są zaciekawione przebiegiem zajęć, a ich ciekawość wzbudza aktywność u innych uczestników. Zabawa przebiega dynamicznie, dlatego zanim zaprosisz firmę organizującą tego typu zajęcia w przedszkolu lub szkole, należy dokładnie zapoznać się z referencjami oraz możliwościami firmy.


Co to jest suchy lód?


Suchy lód jest zestalonym dwutlenkiem węgla, który otrzymywany jest poprzez sprężenie i rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla. W wyniku rozprężenia dwutlenku węgla o temperaturze -78,5°C powstaje śnieg. Śnieg powstały z dwutlenku węgla jest prasowany do postaci bloków, plastrów oraz granulatu.


null


Do czego służy suchy lód ?


Ze względu na to, że suchy lód posiada temperaturę -78,5°C stosowany jest w chłodnictwie. Między innymi w transporcie spożywczym produktów w stanie zamrożonym. Równie często stosowany jest do transportu materiału biologicznego, krwi czy organów do przeszczepu.


Co warto zapamiętać ?


Suchy lód nie składa się z zamrożonej wody, dlatego nie topi się, tylko sublimuje. Zmienia swój stan skupienia ze stałego w gazowy, pomijając stan ciekły.


Jaka jest temperatura suchego lodu ?


Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C. Tak niska temperatura suchego lodu może spowodować groźne poparzenia przy dłuższym kontakcie ze skórą. Aby zachować środki bezpieczeństwa, należy założyć odpowiedniej grubości rękawice ochronne chroniące skórę dłoni.